MUŞ KORKUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

6. Sınıflar Arası Bilgi Yarışması Finali Yapıldı.

6. Sınıflar Arası Bilgi Yarışması Finali Yapıldı.

Muş Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilçedeki 6. Sınıf öğrencilerin bilgilerini, kazanımlarını ölçmek ve öğrencilere eğlenerek öğrenmelerine katkı sağlamak amacıyla bilgi ve kültür yarışması düzenledi.
Kız Yatılı Bölge Ortaokulu Çok Amaçlı Salonda yapılan yarışmaya İlçe  Milli Eğitim Müdürü Caner BUDAK, okul idarecileri , öğretmen ve öğrenciler katıldı. İlçede eğitim veren 15 ortaokulun katılım gösterdiği yarışma, üç gün boyunca her okuldan 3 öğrenci olmak üzere 2 grup şeklinde yarıştılar. Üç gün süren bilgi yarışmasında finale kalan 8 ortaokul kıyasıya yarıştı. Ortaokullar arası bilgi yarışmasına katılan Altınova Yatılı Bölge Ortaokulu birinci olurken, ikinciliği Alazlı Ortaokulu ve Sazlıkbaşı Ortaokulu paylaştı. üçüncü ise Güneyik Ortaokulu oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner BUDAK öğretmenleri  için öncelikle büyük bir titizlilikle hazırladıkları yarışma için önce yürütme kurulu oluşturuldu. Oluşturulan yürütme kurulu ve soru hazırlama komisyonu ve karşılama komisyonu tarafından düzenlenen yarışma büyük bir titizlikle hazırlandı.

Bilgi yarışmasında dereceye giren okullara İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner BUDAK tarafından hediyeler verildi. Yarışma sonunda bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner BUDAK tüm komisyon üyelerine öğretmenlere öğrencilere teşekkür etti. ´´ İlçemizdeki ortaokullar ve liseler arası yaptığımız bu tarz bilgi ve kültür yarışmalarının öğrencilerimiz için çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Bu yarışmaları yapmamızdaki amacımız öğrenciler arasında birlik beraberliği pekiştirmek ve öğrenciler içinde tatlı bir rekabet yaratıp bilgi seviyelerini yükseltmek. Bu yarışmada ortaokullarımızın altıncı  sınıf öğrencileri yarıştırdık. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi kutluyoruz” dedi.


09-01-201809-01-201809-01-201809-01-201809-01-201809-01-201809-01-201809-01-2018

Korkut Kaymakamlık Binası 1. Kat Korkut / Muş - 0436 611 60 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.