MUŞ KORKUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner BUDAK’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner BUDAK’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 

 

Cumhuriyet, milletimizin yeniden diriliş ve var olma mücadelesinin adı ve muhteşem başarısıdır. 29 Ekim, egemenliğin kaynağının milletimize ait olduğu sistemin kabul edildiği gündür Atatürk´ün engin ileri görüşlülüğü ile kurulan Cumhuriyet, yönetim biçimi olmasının ötesinde bir kalkınma ve modernleşme projesidir.
Milletimiz Cumhuriyet rejimi ile kazandığı değerleri, toplum hayatının vazgeçilmez unsuru olarak benimsemiş, karşılaştığı sorunları ise Cumhuriyet´e olan sadakatı sayesinde birlik ve beraberliğinden taviz vermeden aşmayı bilmiştir.Cumhuriyet; dili, bayrağı, marşı ve başkenti, temel nitelikleri ile ülkesi ve milleti ile bölünemez bütünlüğü ifade eder. Bu vesileyle bu değerlerimizin sonsuza kadar korunacağının unutulmaması gerekir.
Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´ü onun kahraman silah arkadaşlarını kanlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyor, siz sevgili Korkutluların ve büyük milletimizin Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

 

 

Korkut Kaymakamlık Binası 1. Kat Korkut / Muş - 0436 611 60 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.