MUŞ KORKUT İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner BUDAK´ın Liselere Giriş Sınavı ve Bursuluk Sınavlarına ilişkin Açıklaması

İlçe Milli Eğitim Müdürü Caner BUDAK´ın Liselere Giriş Sınavı ve Bursuluk Sınavlarına ilişkin Açıklaması

               Milli Eğitim Bakanlığı’nca 8. sınıf öğrencileri için uygulanan Liselere Geçiş (LGS) ve Bursluluk Sınavları 02-03 Haziran 2018 Cumartesi ve Pazar günü yapılacaktır.

            

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Caner BUDAK  bu sınavın öğrencilerin geleceğini açısından oldukça önemli olduğunu, idarecilerin ve öğretmenlerin gereken hassasiyeti göstermeleri gerektiğini söyledi. Öğrencilerin eğitim öğretim yılı başından beri bu sınavlara odaklandıklarını belirten BUDAK, ilçe genelinde 4 Okulda toplamda  1212 öğrencinin gireceği bu sınavlarda 157 öğretmen görevlendirildiğini belirtti.

 

 Yarınlarımızın aydınlık geleceği olan sevgili öğrenciler, bu sınav için çok çalıştılar çok emek verdiniz. Bizler için değerlisiniz. Emeklerinizin karşılığını en güzel şekilde almanızı temenni ediyor ve stres ve heyecan yapmamanızı diliyorum. ´´Sınav başlama saatinden en az yarım saat önce okulda hazır bulunun. Sınava gireceğiniz okullarda sizlere yardımcı olacak olan idareci ve öğretmenlerinizin tavsiye ve uyarılarını mutlaka dikkate alın.´´ dedi. Velilerden de bu konuda gerekli hassasiyeti göstermelerini isteyen Sayın Caner BUDAK öğrencilere girecekleri sınavlarda başarılar diledi. 

 

 

                                                                                         Caner BUDAK

                                                                                   İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

Korkut Kaymakamlık Binası 1. Kat Korkut / Muş - 0436 611 60 17

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.